По повод 24 май – Ден на светите братя Кирил и Методи, на българската азбука, просвета и култура Олеся Пантикина бе удостоена с наградата “Златен век” – печат на Цар Симеон Велики – сребърен, която ѝ бе връчена от министъра на културата Евтим Милошев на тържествена церемония в балната зала на Националната галерия – Двореца.
Заслужено признание за Олеся Пантикина дългогодишен хореограф и главен педагог на Балет Арабеск, за нейната последователна творческа, педагогическа и възстановителна дейност, за опазването на националната културна памет, за нейния изключителен принос към развитието и популяризирането на българската култура и съвременен танц.
Поздравление Олеся за високото отличие!


